Alef Dizi İncelemesi ve Oyuncu Kadrosu

alef konusu

Kenan İmirzalıoğlu’nun başrolde yer aldığı, FX ve Blutv ortak yapımı Alef dizi incelemesi ile karşınızdayız. Alef dizisinin konusu, oyuncu kadrosu ve özetini sizlerle paylaşacağız. Dizinin bize göre iyi ve kötü yönlerini sizler için yorumlayacağız. Keyifli okumalar.

Alef Dizi Konusu

Alef dizisi, Ahmet Mümtaz Taylan ve Kenan İmirzalıoğlu’nun canlandırdığı 2 dedektifin başından geçen olayları anlatıyor. Kenan İmirzalıoğlu yurt dışından yeni gelmiş havalı bir dedektifken, Mümtaz Taylan ise emekliliği yaklaşmış, adımlarını sağlam atan kararlı bir dedektifi canlandırıyor. Dizi, İstanbul Boğazı’nda bir cesedin bulunmasının ardından ortaya çıkan çeşitli cinayetleri konu almakta.

alef konusu

Oyuncu Kadrosu

Henüz iki bölümü BluTV’de yayınlanan Alef dizisinin başrollerinde Kenan İmirzalıoğlu (Kemal), Ahmet Mümtaz Taylan (Settar) ve Melisa Sözen (Yaşar) yer almakta.  Kemal ve Settar cinayet büroya bağlı dedektifler rolündeler. Yaşar ise bir İslam Tarihi Akademisyenini canlandırıyor.

Alef Yorum

Bu yazıyı yayınladığımız sırada dizinin henüz iki bölümü yayınlanmış durumda. Dizi genel itibari ile çok umut verici. Netflix’in yaptığı Türk internet dizilerine kıyasla biraz daha umut verici diyebiliriz hatta. Bizce Alef, internet dizilerinde tam olarak görmek istediğimiz özelliklere sahip.

İlk iki bölümü genel olarak iyiydi. Ara sıra senaryoda temposuzluklar olmasına karşın, dizi izleyeni içine çeken hoş bir atmosfere sahip. Olacak olayları bir şekilde merak ediyorsunuz. Ayrıca dizi türünün polisiye ve gizem olduğu çok açıkça işleyişten belli oluyor. Diziyi izlerken üzerinize çöken kasveti hissedebiliyorsunuz (İyi anlamda). Dizi sizi bu moda çok güzel sokuyor. Oyuncuların performansları ise gerçekten çok iyi.

Eleştirebileceğimiz tek kısım ise senaryo şimdilik biraz sığ ilerlemekte. Yaşanacak olaylar bir nebze tahmin edilebilir durumda ve tempo yer yer düşüyor ve sıkılabiliyorsunuz. Ancak bu durumun ilk bölümlerde hikayeyi hazırlama kısmından ötürü olduğunu düşünmekteyiz. Gelecek bölümlerde senaryonun biraz daha açılacağını umuyoruz.

Alef Nereden İzlenir

Dizi televizyonda FX kanalında, internette ise BluTV de yayınlanmakta. Diziyi bu iki kaynaktan birini kullanarak izlemeniz mümkün. FX kanalı ücretli yayın kanallarında bulunan bir kanaldır, BluTV’ye ise buradan ulaşabilirsiniz ve izleyebilirsiniz.