Aşk 101 Konusu, Oyuncuları ve Çıkış Tarihi

Netflix‘in üçüncü Türk dizisi olan Aşk101 hakkındaki tüm detaylar belli oldu. Yurtdışında Love 101 adıyla izleyiciyle buluşacak dizi Aşk 101 Konusu, oyuncu kadrosu ve Çıkış tarihi gibi merak edilen detayları ile bu yazıda sizlerle olacak.

Aşk 101 Konusu

90’lar Türkiyesi’nde, bir grup liseli genç, onlarla kalmak için sebebi olsun diye sevgili öğretmenlerini birine âşık etmek için el ele verir. En sevdikleri öğretmenlerini okulda tutabilmek için tek çarelerinin bu olduğuna inanan gençler bu süreçte kendileri de aşkı tanıyorlar. 1998 yılında geçecek olan dizide gençler, öğretmenlerini okula yeni gelen basketbol koçuna aşık etmek üzere yola koyulurlar ancak sevginin zorla var edilemeyeceğini çok geçmeden fark edecekler.

Love 101 Yorum

Netflix’in yeni yapacağı dizi romantik komedi tadında geçecek olan bir gençlik dizisi. Hal böyle olunca dizi eleştiri oklarını yayınlanmadan üzerine çekmeyi başardı 🙂 Bunun sebebi ise televizyon izleyicisi ve internet izleyicisi arasındaki düşünce farkı. Herkes “Zaten televizyonlar bu dizilerle dolu” serzenişinde bulundu. Ancak biz bu dizinin bir şansı hak ettiği düşüncesindeyiz. Özellikle  Elite gibi başarılı bir diziye benzerliği ile göze çarpan Aşk 101, arkasında netflix ve ay yapım olması dolayısıyla çoğu kesim tarafından merakla bekleniyor.

Dizinin çıkacağı tarihe kadar bekleyip hep birlikte sonucunu göreceğiz 🙂

Aşk 101 Oyuncuları

Kubilay Aka: 5 Mayıs 1995 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen 24 yaşındaki Kubilay Aka, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Havaalanı Yönetimi mezunudur. Havaalanında keşfedilen Aka, ilk olarak ”Vatanım Sensin” dizisinde rol almaya başlamıştır. Vatanım Sensin dizisinde iki sezon rol alan Aka, Çukur dizisinde Celasun karakterini canlandırmaktadır. Kaynak: Love 101 – Aşk 101 konusu ve oyuncu kadrosu – Love 101 – Aşk 101 ne zaman başlayacak?

Mert Yazıcıoğlu: 10 Mayıs 1993 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Bir abisi vardır. Düz bir liseden mezun olduktan sonra İstanbul Aydın Üniversitesi İşletme fakültesinde öğrenimine devam etmektedir. 2. sınıfta okulu dondurmak zorunda kaldı.

Bir arkadaşının oynadığı dizi setine gittiğinde içine sahne ateşi düştü ve önce Sumru Onat’ın sahibi olduğu Cast 33’le ve sonra da Ümit Çırak’la tanıştı, ondan 3 Mota Eğitim atölyesinde oyunculuk dersleri almaya başladı. Birkaç deneme çekimlerinden sonra “Dedemin İnsanları” sinema filminde ve “Kayıp Şehir” dizisinde konuk olarak gözüktü.2013 yılında Fox TV’de yayınlanmaya başlayan “Karagül” adlı dizide oynadı.

Alina Boz

14 Haziran 1998 tarihinde Rusya, Moskova’da doğmuştur. Alina Boz’un annesi Rus Olga Boz, babası Bulgaristan göçmeni Türk’dür. Moskova’da doğduktan sonra 7 yaşına kadar Rusya’da yaşadı. 2005 yılında babasının işi nedeni ile İstanbul’a geldiler. İlkokula İstanbul’da başladı. Türkçe’yi de geldikten sonra öğrendi.Türkiye’ye taşındıktan sonra dans ve tiyatroya başladı. Dokuz yaşında tiyatro eğitimi almaya başladı. Ardından ajansa yazıldı. İlk olarak Cesur Hemşire dizisinde Canan olarak rol alan Alina Boz küçük yaşta olmasına rağmen televizyon dünyasının aranan isimleri haline geldi. Ata Demirer ile Avea reklamlarında da rol alan Alina Boz bir çok reklam filminde yer almıştır. Soyadından dolayı Murat Boz ile akrabalığı olduğu yazılan Alina Boz, Murat Boz ile 2010 yılında Heygırl dergisinin kapak yüzü olmuştur. Havacılık meslek lisesinde okumaktadır 1.72 boyunda olan Alina Boz 50 kilo ağırlığındadır.

Aşk 101 konusu
Alina Boz

 

Pınar Deniz: 10 Kasım 1994 tarihinde İstanbul’ da dünyaya gelmiştir. Genç oyuncu başarısı ve güzelliği ile dikkatleri üzerine toplamaktadır.

Pınar Deniz, İstanbul Üniversitesi Halkla ilişkiler ve Reklamcılık bölümünden mezun olmuştur. Çocukluğundan beri oyuncu olma hayalleri kuran Pınar Deniz, oyunculuk eğitimi de almıştır.İlk oyunculuk deneyimi olan ve 2014 yılında yayınlanan Sil Baştan adlı dizide Evrim karakterini canlandırmıştır.Şarkıcı Murat Dalkılıç’ın Yani adlı şarkısının klibinde oynamıştır. İzlenme rekorları kıran bir dizi olan Vatanım Sensin adlı dizide gözü yükseklerde olan Yıldız karakterini canlandırmıştır.

Kaan Urgancıoğlu: 8 Mayıs 1981 tarihinde tanınmış bir ailenin oğlu olarak İzmir’de doğmuştur. Ortaokulu Özel Türk Koleji’nden mezun olarak lise diploması aldı. Daha sonra 2000 senesinde İstanbul’a gelerek Marmara Üniversitesi Sermaye Piyasası ve Borsa üzerine eğitim aldı. Sinemaya başlayınca üniversite eğitimini yarım kaldı. Ancak 2007 senesinde mezun olabildi.

Yapımcı Abdullah Oğuz 2002 yılında Suat Yalaz’ın çizgi romanını televizyona uyarlamaya hazırlanırken Karaoğlan rolü için hem oyunculuk yeteneği olan hem yakışıklı, hem ata binebilen hem de tanınmamış bir yüz arıyordu. 2002 yılında üniversite ikinci sınıftayken daha önce de ata bindiği için “Karaoğlan” isimli bu diziye aile dostları Demet Akbağ’ın vesilesiyle seçilmiş.

Kaan Urgancıoğlu, 2006 yılında yönetmenliğini Tunç Başaran , Temel Gürsu ve Orhan Oğuz birlikte yaptıkları “Azap Yolu” dizisinde oynadı.

2008 yılında New York’taki Stella Adler Studio of Acting’de oyunculuk okulunda 4 ay eğitim aldı.

Love 101 Ne Zaman Çıkacak

Netflix’ten yapılan resmi duyuruya göre Aşk 101 dizisi 24 Nisan Cuma günü izleyicilerle buluşacak.