Hakan Muhafız Dizi İncelemesi ve Özeti

hakan muhafız özeti

Hakan Muhafız dizi incelemesi sizlerle. Netflix’in ilk Türkiye dizisi olan Muhafız’ın konusu nedir, dizi ne anlatmaktadır özetle bahsedeceğiz. 3 sezonu geride bırakan dizinin sezonlarını spoilerlı olarak ele alacağız ve size kısa bir özet gececeğiz. İzleyenler ve izlemeyenler için geçmiş sezonlardan bahsedeceğiz. Keyifli okumalar 🙂

Hakan Muhafız Konusu

Herkes gibi sıradan bir hayatı olan Hakan’ın hayatı birden bire değişmeye başlar. Sıradan hayatı birden bire kendisi, ailesi ve İstanbul hakkında öğrendikleri ile baştan sona değişir.  İstanbul’u Ölümsüzlere karşı koruma görevi atalarından kendisine geçmiştir.

Muhafız ve ölümsüzler arasında gerçekleşen amansız mücadeleyi konu alan dizi 3 sezonu geride bıraktı. Her sezon konu biraz değişmekte ve derinleşmekte. Şimdi sezonların konularını tek tek ele alacağız ve özetleyeceğiz.

Hakan Muhafız 1.Sezon

Muhafız olduğunu öğrenen Hakan kendisini yaşayan tek ölümsüzün peşinde bulur. Ölümsüzle Muhafızı birbirine çeken bir bağ bulunmaktadır ve yaşanan her olay onları birbirlerine yaklaştırmaktadır. Hakan’ın tek amacı bu olayları biran önce çözmek, ölümsüzü ortadan kaldırmak ve hayatına devam etmektir.

Ölümsüz’ün kim olduğunu öğrenmek için ipuçlarını takip eden Hakan, patronu Faysal Erdem’in koruma şefi Mazhar’ın ölümsüz olduğunu düşünmektedir. Sezon finalinde giriştikleri boğuşma sırasında Mazhar’ı öldüren Hakan, onun ölümsüz olmadığını acı bir şekilde katil olarak öğrenecektir..

Daha sonra ölümsüzün İstanbul’un en güçlü ve en zengin adamı Faysal Erdem olduğu ortaya çıkar. Faysal’ın tek bir amacı vardır. Yüzyıllar boyunca sevmekten asla vazgeçmediği ilk ve son aşkı Rüya’yı canlandırmak.

Son bölümde Rüya ile birlikte diğer ölümsüzlerinde uyanmasına sebep olan bir arbede yaşanır. Bunun sonucunda Hakan 2.sezonda 7 ölümsüzle birlikte uğraşmak zorunda kalacaktır.

Muhafız 2.Sezon Özeti

2.sezonda Hakan’ın bir abisi olduğunu öğreniyoruz. Abisi Levent sorumluluklarının bilincinde olmayan bir karakter. Sezon boyunca ölümsüzlerin peşine düşüp onları tek tek avlayan Hakan, abisi Levent’in hatları ile de karşılaşmak zorunda kalacaktır. Bu sezondan bir Muhafız ve Ölümsüz birbirlerine aşık olurlarsa tılsımlı nesnelerin çalışmayı durdurduklarını öğreniyoruz.

Faysal ve Rüya

Levent’in Rüya’ya aşık olması ve kardeşi Hakan’a ihanet etmesiyle olaylar bambaşka bir seyre bürünür. İstanbul’a ölümcül bir virüs yaymayı planlayan ölümsüzler kendilerine Muhafız soyundan bir müttefik kazanırlar. İstanbul’a virüsü yaymayı başaran ölümsüzler başarılı olmuş gözükmektedir.

Muhafız 3. Sezon İncelemesi

3. Sezon’da ölümsüzlerin lideri Vezir sahneye çıkıyor. Vezir muhafız soyuna karşı önlenemez bir nefret duymaktadır. Bunun sebebini Muhafız ve Vezirin Hikayesi yazımızda okuyabilirsiniz.

Vezir ölümsüzlerin boyutu ile Dünya arasındaki Geçidi açacak anahtarın peşindedir. Anahtarı bulmaya çalışırken muhafıza karşı düzenlediği entrikaları tüm sezon boyunca görmekteyiz. Hakan virüsün Nisan isimli doktora zorla ürettirildiğini zannetmektedir. Nisan’ı kurtaran Hakan onun panzehiri üretmesine yardım eder ve İstanbul’u virüsten kurtarır. Nisan’la aralarında bir aşk başlayan Hakan hiç beklemediği bir darbe yiyecektir. Nisan Vezir’in ta kendisidir!3.sezon inceleme

Bölümün sonunda tüm İstanbul’u karşısında bulan Hakan geçidin açılmasına karşı koyamaz. Kendisini kovalayan İnsanlardan kaçarken gelişen olaylar sonunda, Hakan kendisini birden bire 1459 yılı İstanbul’unda bulur.

Muhafız 4.Sezon Ne Zaman Çıkacak

4.sezon onayını alan dizinin yeni sezonu büyük ihtimalle 2o21 yılının başlarında izleyiciyle buluşacak. Dizinin büyük çoğunluğu tahminimizce 1459 yılı İstanbul’unda geçecek gibi. Çünkü işler geri dönülmez bir hal almış durumda. Büyük ihtimalle geçmişe giden Hakan olayların çözümünü geçmişte bulacak gibi. Muhafız dizi incelemesi yazımızı okuduğunuz için teşekkürler 🙂

1 geri izleme / bildirim

  1. Into The Night İnceleme | Konusu ve Oyuncu Kadrosu - Spoiler Canavarı

Yorumlar kapatıldı.