Mesih 2. Sezon Ne Zaman Yayınlanacak | Messiah İptal Mi Oldu

mesih yeni sezon

Yayınlandığı dönemde Türkiye’de adından bahsettiren The Messiah dizisinin 2.sezonu ile ilgili gelişmeler yaşandı. Mesih 2. sezon ne zaman yayınlanacak, yada yayınlanacak mı gelişmeleri size aktaracağız.

Mesih Dizi Konusu

Suriye’de ortaya çıkan esrarengiz bir adam yaptıkları yavaş yavaş herkesin ilgisini çekmeye başlar. Kitleleri peşinden sürüklemeye başlayan bu kişiye arkasında yer alan kişiler Mesih demektedirler. Cia ve Mossad’a göre sadece bir şarlatan olan bu adama karşı bakış açılara zamanla değişmeye başlayacaktır.

Ortaya çıkış şekli ve hayata geçirdiği mucizelerle her insana acaba gerçekten Mesih mi dedirten başrol karakterimiz, diziyi sürükleyici bir hale getiriyor. Özellikle üç büyük dinin Mesih’in çıkış alametlerine de uygun şekilde ilerleyen dizi her inançtan insana hitap ediyor.

Mesih Dizisi Özet

Bu bölümde spoiler vererek incelemeler yapacağız. Mesih karakterinin Suriye’de sarı cübbe ile Şam’da ortaya çıkması İslamiyetteki Mesih anlayışına uygundur. Hristiyan inancının yaygın olduğu Amerika’da ise fırtına ile birlikte gelmiştir. Bu ise Hristiyanlık inancına uygundur.

Dizinin en güzel kısmı ise yaşattığı ikilem. Sürekli acaba yalan mı söylüyor yoksa gerçekten Mesih mi diye düşünmekten kendinizi alamıyorsunuz. Kudüs’te hapishaneden kaçışı bir mucize sanılırken aslında öyle olmadığı anlaşılıyor. Ama sonra birden bire kasırga ortasına kilisenin önünde durması ve sadece yıkılmayan binanın kilise olması bize tekrar acaba Mesih mi dedirtiyor.mesih iptal mi oldu

Messiah 2.Sezon

Mesih dizisinin 2.sezonu izleyenleri tarafından merakla beklenmekte. Herkes ikinci sezonun yayın tarihini beklerken dizi oyuncularından Wil Traval şahsi instagram hesabından üzücü bir haber verdi. Traval: “Bugün çok üzücü bir gün. Netflix’ten aldığım habere göre Messiah’in ikinci sezonu olmayacak.” dedi. Oyuncu dizinin hayranlarına gösterdikleri ilgi için teşekkür ederken “Keşke işler daha farklı olsaydı.” sözleriyle tamamladı.

Mesih Dizisi Neden İptal Oldu

Yabancı haber sitelerine göre Mesih 2. sezon çekimlerinin iptal edilmesinin nedeni hepimizin hayatını derinden etkileyen malum corona virüs salgını olarak gözüküyor. Özellikle Messiah gibi İsrail, Amerika ve farklı bir kaç ülkede birlikte çekilmesi gereken bir diziyi hayata geçirmek içinde bulunduğumuz durumda çok zor gözüküyor. Bu sebeple Netflix diziyi yayından kaldırma kararı aldı. Kim bilir, belki herşey düzeldiğinde tekrar dizinin geri döneceğini duyarız.