Stranger Things 4. Sezon Ne Zaman Başlayacak

Stranger Things 4. Sezon ilk fragmanı yayınlandı. 3.sezonun sonunda öldüğünü düşündüğümüz Şerif Hopper’ın Rusya’da ortaya çıktığı fragman, akla Stranger Things 4. Sezon Ne Zaman Başlayacak sorusunu getirdi.

Bu yazıda Stranger Things 4 yayın tarihi, konusu, geçmiş sezon özetleri ve oyuncuları hakkında bilgi vereceğiz.

Stranger Things Konusu

Her şey Hawkins kasabasında bir çocuğun kaybolması ile başlar. Kaybolan çocuğun ailesi ve yakın arkadaşları onu bulmak için her yolu denerler. Bu yolun sonu başka bir Dünya‘ya çıksa da!

Duffer kardeşlerin yönetmen koltuğunda olduğu Netflix dizisi, 1980’li yıllarda Will isimli bir çocuğun kaybolması ile başlar. Arama çalışmaları sonuç vermediği sırada ortaya gizemli bir kızın çıkmasıyla her şey değişir.

Bu kısımda Spoiler vermemek için lafı çok uzatmayacağız ancak, kaybolma vakaları, başka dünyaya ait yaratıklar, Amerika ve Rusya arasındaki gizli deney yarışları desek bu dizinin bir kaç kelimeyle özetini geçmiş olabiliriz. Kesinlikle başrolde küçük çocuklar olmasına aldanmadan izlenmesi gereken biz dizi. Stranger Things (Tuhaf Şeyler)  bir kaç bölüm izlendikten sonra sizi Baş Aşağı (Upside Down) Dünya’ya çekecek!

stranger things 4 ne zaman çıkacak

Stranger Things 4. Sezon Oyuncuları

4. sezonda aynı oyuncu kadrosuyla izleyici karşısına çıkacak olan dizide yine önceki sezonlardan tanıdığımız karakterleri göreceğiz.

Will rolünde Noah Schnapp, Eleven rolünde Millie Bobby Brown, Lucas rolünde Caleb McLaughlin, Dustin rolünde Gaten Matarazzo, Mike rolünde Finn Wolfhard ve elbette Max rolünde Sadie Sink dönüş yapacaklar. Elbette Will’in annesi Joyce Byers rolüyle harikalar yaratan Wionna Ryder da kadroda yer alacak. En başta öldüğü düşünülen Şerif Hopper ise fragmanda gördüğümüz gibi 4.sezonda olacak oyuncular arasında.

Ana kadro haricinde Robin karakteriyle diziye hızlı bir giriş yapan Maya Hawke da kadroda yer alacak. Ayrıca küçük zıpır ergen Erica karakteriyle çok sevilen Priah Ferguson’u da daha yetişkin olarak göreceğiz.

3. sezon sonunda Billy karakteri öldüğü için Dacre Montgomery’nin 4. sezonda olmayacağı kesinlik kazandı. Kendisi son sezon boyunca canavarın kontrolü altında bambaşka bir kişiliğe bürünmüştü.

Stranger Things 4. Sezon Ne Zaman Çıkacak

Stranger Things 4. sezon ne zaman çıkacağı resmi olarak açıklanmadı. Ancak açıklanacağı tarih hemen hemen belli gibi. 3.Sezonun sonunda Hawkins’ten taşınan Eleven ve Buyers ailesi, kasabaya Noel zamanında döneceklerini söylediler. Yani dizi tahminen Ekim yada Kasım 2020‘de çıkacak. Zaten önceki sezonların çıkış tarihlerine bakarsak; 1. sezon Temmuz 2016’da, 2. sezon Ekim 2017’de, 3. sezon Temmuz 2019’da yayınlandı. Bu sebeple Temmuz ayından sonra tetikte olmakta yarar var. 🙂 Zaten şuan Netflix’te yeni bir sezon yakında yazısı bizi karşılıyor. Bekleyip göreceğiz.