Tepedeki Ev Dizi İncelemesi | Konusu ve Özeti

Netflix’in en sevilen korku dizisi olan Tepedeki ev (The Haunting of Hill House) inceleme yazısı sizlerle. Dizinin konusu, oyuncu kadrosu, özeti, 2.sezonu çıkacak mı bu yazıda detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Tepedeki Ev Konusu

Tepedeki Ev; modern zamanlara ait bir perili köşk dizisi olarak karşımıza çıkmakta. Arkasında Netflix imzası bulunan bu dizi, Tepedeki Evde yaşayan 5 kardeşin hikayesini anlatıyor. Yerel halkın ev hakkında anlattıklarına kulak asmayan aile evde yaşanan paranormal olaylara anlam yüklemeye çalışmaktadır. Dizi aile bireylerinin çocuklukları ve gelecekteki halleri arasında geçişlerle ilerlemektedir. Böylece günümüzde yaşanan olaylar geçmişten kesitlerle desteklenmektedir.

Gelecekte yolları birbirinden ayrılan ve başka hayatlar kuran kardeşler, yaşanan trajedik bir olayla tekrar bir araya gelirler. Bu olaydan sonra her şey üst üste gelmeye başlar ve olayların ardı arkası kesilmez.

Tepedeki Ev Oyuncu Kadrosu

Shirley Jackson’ın aynı isme sahip kitabından uyarlanan, yönetmen koltuğunda Mike Flanagan’ın oturdu Haunting of Hill House oyuncu kadrosuyla izleyenlerin dikkatini çekmekte.

 • Hugh Crain: Crain ailesinin babası (Henry Thomas / Timothy Hutton)
 • Olivia Crain: Evin annesi (Carla Gugino)
 • Steven Crain (Paxton Singleton / Michiel Huisman)
 • Shirley Crain (Lulu Wilson / Elizabeth Reaser)
 • Theodora Crain (Mckenna Grace / Kate Siegel)
 • Luke Crain (Julian Hilliard / Oliver Jackson-Cohen)
 • Elenor Crain (Violet McGraw / Victoria Pedretti)

  the haunting of hill house inceleme
  Crain kardeşler

Tepedeki Ev İkinci Sezon

Tepedeki Ev sevenlere Netflix‘ten müjdeli haber geldi. Dizi aynı isimle ve aynı kadroyla devam etmeyecek olsa da aynı tema ve ilerleyişle başka bir perili köşkte izleyenlerle buluşacak. The Haunting of Bly Manor ismiyle tekrar izleyici ile buluşacak olan dizi 2020 Eylül yada Ekim ayında vizyonda olacak.

The Haunting Of Hill House Özet

Olaylar Crain ailesinin Tepedeki Eve taşınması ile başlar. Aile bireylerinin evde görmeye başladıkları görüntüler, hayaller ve rüyalar zamanla içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Birbirlerinden uzaklaşan aile bireyleri, aileden birinin kaybı ile tekrar bir araya geliyor. Bir süre sonra aile, Evin tekrar peşlerine düştüğünü anlıyorlar. 

Yıllar önce evi terk etmelerine sebep olan olayı babaları asla çocuklarına anlatmamıştır. Bu olay annelerinin hayatlarını kaybetmesiyle sonlanmıştır. Yıllar sonra ev tekrar ava başladığında babaları herşeyi anlatmaya başlar..

Her bölümde gerilimi iliklerinizde hissedeceksiniz ve diziyi bırakamayacaksınız.