Barney Stinson Kimdir, Ne İş Yapıyor

barney stinson karakteri

How i met your mother dizisinin en efsane karekteri Barney Stinson kimdir, ne iş yapıyor, en komik sahneleri ve diğerleriyle nasıl tanıştı sizler için derledik. Keyifli okumalar 🙂

Barney Stinson Karakteri

Barney Stinson, How I Met Your Mother dizisinin başrol karakterlerinden biridir. Çoğu kişiye göre diziyi bu kadar unutulmaz ve komik yapan karakter ta kendisidir.

Barney, para sorunu olmayan, sürekli ama sürekli takım elbise giyen, gece hayatına ve kadınlara çok düşkün bir playboy’dur. Dizideki hikaye anlatıcımız olan Ted’in en yakın arkadaşlarından birisidir.

Efsanevi sözü: It’s gonna be legen wait for it dary. Hatta bu video çok daha açıklayıcı olacak 🙂

Barney’de herkes gibi ardında etkileyici bir hikaye barındırıyor. Peki Barney dizide izlediğimiz efsanevi haline nasıl geldi, hep birlikte geçmişine inelim.

Barney yıllar önce, bir cafede canlı müzik yapan, tek hayali ilk aşkı olan Shannon’la birlikte barış gönüllülerine katılmak olan, parayı ve plaza hayatını önemsemeyen bir hippiydi. Herkesin önemsediği şeyleri asla önemsemezdi. Ancak bir gün sevgili Shannon ona ihanet eder. Hem de kendisinden yaşça büyük bir adamla. Bu adamın tek özelliği ise zengin olmasıdır.. Bu olaydan sonra Barney kendine bir söz verir. Baştan sonra değişir. Shannon’ın hayal ettiği o lüks hayatı verebilecek bir adam olacaktır. Plaza hayatına adım atacak, takım elbise giyecek ve zengin olacaktır.

Barney Stinson Mesleği

Barney’e ne zaman mesleği sorulsa hep PLEASE demektedir. Uzun bir süre boyunca kimseyle mesleğinin ne olduğunu paylaşmaz. Aslında Barney her sorulduğunda mesleğinin ne olduğunu söylüyordu. PLEASE işinin kısaltmasıydı.

barney stinson ne iş yapıyor

Provide Legal Exculpation And Sign Everything (P.L.E.A.S.E.), tam olarak Yasal beraat sağla ve her şeyi imzala anlamına gelmektedir. Barney çalıştığı şirkette yasal olmayan belgeleri imzalamakla görevlidir. Bir nevi mesul müdürdür, olası riskleri üzerine almaktadır ve bu sayede yüksek maaşla çalışmaktadır.

Neil Patrick Harris Kimdir

Barney karakteri ünlü oyuncu Neil Patrick Harris tarafından canlandırılmaktadır. Başarılı oyuncu her ne kadar kadınlara düşkün bir playboy’u canlandırsa da gerçek hayatta eşcinseldir. 15 Haziran 1973 tarihinde Albuquerque New Mexico’da doğan Harris, Emmy ve Altın Küre adayı olmuştur. Canlandırdığı önemli karakterler arasında Doogie Howser, M.D., Yıldız Gemisi Askerleri filmindeki Albay Carl Jenkins ve How I Met Your Mother dizisindeki kadın avcısı Barney Stinson yer alır. Daha önce iki kez Emmy Ödül Töreni’ni, dört kez de Tony Ödül Töreni’ni sunan Harris, 87. Oscar Ödül Töreni’nin sunuculuğunu üstlenmiştir.