La Casa De Papel Sonunda Ne Oluyor 4.Sezon

la casa de papel spoiler

La Casa De Papel 4.sezonu ile izleyicisiyle bir kez daha buluştu. Netflix’in İspanyol yapımı sevilen soygun dizisi dördüncü sezonu pek çok soruyu da beraberinde getirdi. Bu yazıda La Casa De Papel sonunda ne oluyor, 4.sezon nasıl bitti, hangi olaylar yaşandı kimler öldü tek tek değineceğiz. Yazı içerisinde bir çok spoiler olacak.

La Casa De Papel 4. Sezon İnceleme

Dizi dördüncü sezona kaldığı yerden tam gaz devam ediyor. Ekip soygun işine kaldığı yerden devam etmeye çalışıyor. Bu yolda en büyük engellerden birisi Raquel’in yakalanması. Müfettiş Sierra, Raquel’in ailevi değerlerini de işin içine katarak Raquel’in aklını çelmeye ve işbirliği yaptırmaya zorluyor. Profesör ise hem Riquel’i kurtarmanın hem de ekibe soygunu tamamlatmanın peşinde. Ekibimiz ise hem ekip içi tartışmalar, isyanlar,  bir nevi küçük darbeler arasında boğuşurken bir yandan da güvenlik şefi Gandia’nın saldırı girişimini durdurmaya çalışmakta. 3.sezonun sonunda vurulan Nairobi’yi yaşatmaya çalışan ekip, başarılı olacak mı bu sezonun ilk bölümlerinde belli oluypr. Zorlu ve aksiyon dolu bir sezon geçiyor diyebiliriz.

Buradan sonraki kısımlarda spoiler yer almaktadır.

Raquel Öldü Mü

3.sezonun finalinde çiftlik evinde polisler tarafından yakalanan Raquel, Sierra’nın İspanya Merkez Bankası’nın önünde kurduğu polis merkezi çadırına götürülüyor. Profesör başalrda Raquel’in öldüğünü sanıyor ancak yaptığı araştırmalar sonucu Raquel’in yaşadığını öğreniyor. Profesör’ün soygundan sonraki planı Raquel’i Sierra’nın elinden kurtarmak oluyor. Kötü karakterlerden biri olan Sierra ise gözü kara bir müfettiş olarak karşımıza çıkmıştı. Rio’ya işkence emri veren, sorguladığı insanların ailevi değerlerine kadar tehdit uygulayan Sierra, 4.kısmın kilit kötü karakterlerinden birisi. Sierra, Raquel’in tüm değerlerine saldırarak onu iş birliği yapması için zorluyor.

Profersör madencilere bir tünel kazdırarak tünelle Raquel’i (Lizbon) kurtarıyor. Daha sonra İspanya Merkez Bankası’ndaki ekibin yanına sokuyor. Sonra hep bir ağızdan herkes Nairobi için! diye bağırıyorlar. Peki neden, yoksa Nairobi’ye bir şey mi oldu?

Nairobi Ölüyor Mu

nairobi ölüyor mu

3.sezonun bitimiyle herkes Nairobi ölecek mi merak içinde kaldı. Nairobi sezon sonunda yaşadığı vurulmadan dolayı ölmüyor. Kurtulmayı başarıyor. Ancak bu 4. sezonu hayatta tamamladığı anlamına gelmiyor..

3. sezonun sonunda keskin nişancı mermisiyle vurulan Nairobi kurtarılıyor! Bu işten yakasını kurtaran Nairobi’nin, Gandia karakteri ile başı beladadır. Gandia, Nairobi’yi sürekli öldürmeye çalışmaktadır. Birkaç kez elinden kaçırsa da son kaçırışında rehin olarak aldığı Nairobi’yi bırakma numarası yaparak aralarına biraz mesafe koyduktan sonra tam kafasından vurarak Nairobi’yi öldürüyor!

Berlin Yaşıyor Mu

La Casa De Papel ve Berlin hayranlarının büyük bir çoğunluğu hala Berlin’in dönmesini umuyor yada ölmediğini düşünüyor. Bu sezon Berlin’i geçmiş sahnelerde çokça görüyoruz. Ancak Berlin öldü ve tekrar gelmeyecek maalesef. 🙂

La Casa De Papel Sonunda Ne Oluyor başlığı altında spoiler’lı bir inceleme yaptık. Umarım beğenmişsinizdir ve kafanızdaki soru işaretleri gitmiştir.